Hakkımda

İstanbul Saint-Joseph Fransız Lisesi‘nde 2017’den beri matematik öğretmeni ve 2014’ten beri eğitim teknoloğuyum. Lise yıllarımdan beri teknoloji ve yazılıma ilgi duyuyorum. O zamanlardan beri web sitesi tasarlayıp, yazılım geliştiriyorum.

Liseyi Saint-Joseph’te okuduktan sonra Galatasaray Üniversitesi‘nde matematik lisansı ve matematik yüksek lisansını tamamladım. 2019 Güz döneminden beri Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümünde Bilgisayar Programlama dersleri veriyorum.

Üniversitenin ilk yılında Can Eltutar ve Oytun Akdeniz ile RadioPot‘u -online radyo istasyonu- kurduk. Kasım 2014’te radyodan ayrıldım. Bu süreçte 30’a yakın organizasyon düzenledik. 200’ün üzerinde DJ başvurusu aldık.

Üniversite yıllarında Sosyal Aktiviteler Kulübü (1 yıl), Bilişim Kulübü (Başkan Yardımcısı – 3 yıl) ve Matematik Kulübünde (Başkan – 2 yıl) görev aldım.

Mayıs 2019’da Can Ozan Oğuz ile birlikte matematik eğitimi üzerine etkinlikler düzenlemek ve projeler geliştirmek amacıyla Matematiğin Peşinde oluşumunu kurduk.